Ljetna škola u Sisku - projekt DARoviti u fokusu

Sudjelovali smo na Ljetnoj školi u Sisku za pedeset odgojno-obrazovnih radnika u sklopu projekta Daroviti u fokusu
S ponosom želimo podijeliti sjajne vijesti o nedavno završenoj Ljetnoj školi u Sisku koja je okupila pedeset predanih odgojno-obrazovnih radnika iz pet različitih škola i četiri županije.
Ovogodišnja Ljetna škola predstavljala je pravu priliku za nadahnutu razmjenu znanja i iskustava i različitih nastavnih strategija koje primjenjuju u radu s učenicima.
Tijekom ovog intenzivnog programa, polaznici su se upustili u teme koje su ključne za daljnji razvoj obrazovnog sustava i uspješan rad s učenicima. Poseban fokus bio je na:
[🔍] Identifikacija i rad s darovitim učenicima: Osvježili smo svoja znanja i vještine kako bismo bolje prepoznali i podržali talentirane mlade umove. Rad s darovitim učenicima iziskuje poseban pristup, a polaznici su stekli dublje razumijevanje kako ih motivirati i potaknuti na postizanje najboljih rezultata.
[🚀] Poduzetništvo i aktivno građanstvo: Suočavajući se s izazovima 21. stoljeća, važno je poticati poduzetnički duh i aktivno građanstvo među učenicima. Kroz dinamične rasprave i praktične vježbe, sudionici su otkrili nove načine kako potaknuti inovativnost i kritičko razmišljanje među mladima.
[🔄] Razmjena iskustva:
Ljetna škola omogućila je dragocjenu priliku za međusobnu razmjenu iskustava među odgojno-obrazovnim radnicima iz različitih škola. Kroz panel rasprave, radionice i neformalna druženja, polaznici su zajedno gradili bogatstvo ideja i pristupa koji će obogatiti njihov rad u školskim učionicama.
[🌿] Posjet Parku prirode Lonjsko polje: Ne samo da smo se posvetili edukaciji, već smo i istražili lokalnu zajednicu kako bismo bolje razumjeli okolinu u kojoj djelujemo. Posjet Parku prirode Lonjsko polje pružio nam je uvid u prirodne resurse i kulturnu baštinu Sisačko - moslavačke županije te nas potaknuo na promišljanje o ekološkoj svijesti i održivosti.
Ova Ljetna škola predstavljala je istinsku suradnju i doprinos obrazovnoj zajednici. Zahvaljujemo svim kolegama na njihovom angažmanu i entuzijazmu te se radujemo daljnjem rastu i razvoju našeg obrazovnog sustava.
Sretni smo što smo bili dio ove inspirativne petodnevne edukacije! [🌟] [📚] [🌍]
#LjetnaŠkolaSisak #Obrazovanje #Daroviti
Projekt se financira iz EGP financijskog mehanizma za razdoblje od 2014. do 2021.

objavio: Nikolina Malnar   datum: 30. 8. 2023.