Izložba u Zagrebačkoj županiji

Učenička zadruga Sunce sudjelovala je na tradicionalnoj uskršnjoj izložbi u Zagrebačkoj županiji
Zadrugari iz dvanaest učeničkih zadruga su pokazali umijeće izrade ukrasnih i uporabnih predmeta, prirodne kozmetike, keramičkih ukrasa i nakita, ali i uzgoja cvijeća i biljaka.
"Naša dvorana za službene sastanke dvaput godišnje, jednom uoči božićnih i jednom uoči uskršnjih blagdana, pretvara se u izložbeni prostor za naše najmlađe, naše kreativce iz učeničkih zadruga“, rekao je zamjenik župana Ervin Kolarec prilikom obilaska zadrugara.
"Zagrebačka županija ponosna je na rad 5200 zadrugara koji kroz svoje radove pokazuju inovativnost i kreativnost, ali i njeguju tradiciju i baštinu svojeg kraja“, naglasio je Kolarec dodavši da je Zagrebačka županija jedina županija u Republici Hrvatskoj koja svake godine organizira Dan učeničkih zadruga te jedina županija čiji zadrugari njeguju međunarodnu suradnju.
Na području županije registrirane su 43 učeničke zadruge od čega 4 u srednjim školama, 2 u Centrima za posebnu skrb i 37 u osnovnim školama, a koje se bave raznim aktivnostima i okupljaju veliki broj učenika.
U obilasku zadrugara sudjelovao je i pročelnik Upravnog odjela za odgoj i obrazovanje Ivica Radanović. (Tekst: web Zagrebačke županije)
Našu Učeničku zadrugu Sunce predstavljale su zadrugarke Lucija Konig i Klara Žagmešter i njihova voditeljica Monika Kačić.

objavio: Sabina Rubinić   datum: 24. 3. 2023.

« Svibanj 2024 »