"Biram budućnost, biram zanimanje"

Osmaši sudjeluju u projektu JobCollege SAVA u radionicama karijernog usmjeravanja u osnovnim školama. Ukupno će se održati 4 radionice pod nazivima: „Biram budućnost, biram zanimanje“, „Odlično komuniciramo!“, „Organiziraj vrijeme! Napravi plan od starta do cilja!“, „Upoznajmo se!“. Na području Zagrebačke županije udruga Eduka zajedno sa svojim partnerima (LAG Sava, Institut za razvoj tržišta rada, udruga ODRAZ, Hrvatski zavod za zapošljavanje RU Zagreb, grad Jastrebarsko i grad Samobor) provodi projekt JobCollege SAVA do siječnja 2020. godine. Projektom obuhvaća područja gradova Jastrebarsko, Samobor i Zaprešić te općine na području LAG-a. U sklopu projekta organiziraju radionice za učenike i učenice 8. razreda u osnovnim školama. Ciljevi su radionica pomoći učenicima u promišljanju o zanimanjima i srednjim školama te im dati alate koji će im pomoći u uspješnijem nošenju s izazovima nove sredine (komunikacijske vještine) te novih radnih izazova (organizacija vremena i korak-po-korak planiranje). U suradnji s lokalnom zajednicom namjeravaju također upoznati djecu s deficitarnim zanimanjima. Prva radionica se održala 14. siječnja pod nazivom „Biram budućnost, biram zanimanje“. Bilo je zanimljivo i korisno. Veselimo se idućim radionicama koje će se održavati ponedjeljkom pod Satom razrednika.

objavio: Ana Mlinar   datum: 14. 1. 2019.