Slavili smo u zaprešićkoj knjižnici. . .

U utorak, 8.svibnja 2018., u Gradskoj knjižnici Ante Kovačića u Zaprešiću održana je završna svečanost projekta Wiki-dveri te je proslavljen 60. rođendan zaprešićke knjižnice. Naših troje učenika prisustvovalo je svečanosti. Kako su to Nikolina Dojčić, Karlo Žlebački i Ivana Kovačić doprinijeli spomenutom projektu, svakako pogledajte na poveznici www.wiki-dveri.info.

Inače, Wiki-dveri projekt je Gradske knjižnice Ante Kovačića iz Zaprešića, u sklopu kojega učenici viših razreda osnovnih škola zaprešićkoga kraja, uz pomoć knjižničara Gradske knjižnice, izrađuju internetsku stranicu http://www.wiki-dveri.info. Cilj projekta je stvaranje internetske stranice koja će na jednome mjestu objediniti informacije o kulturnoj i prirodnoj baštini zaprešićkoga kraja, upoznavanje mladih o važnosti čuvanja baštine i stvaranja zapisa o njoj, popularizacija Zavičajne zbirke Gradske knjižnice i stvaranje nove građe za nju, obrazovanje mladih u području digitalne pismenosti te razvijanje suradničke kulture i timskoga rada.

Posebno smo ponosni  na činjenicu da naša škola sudjeluje u ovom projektu od prvih dana.

Poetski susreti djece Zaprešića održavaju se već 48 godina te svake godine iznova potiču velik broj djece Zaprešića i okolice na stvaranje dječje poezije na dijalektalnom i književnom izričaju. Sudjelovali smo i ove godine.

Na završnu svečanost, u četvrtak, 10. svibnja, bili su pozvani naši Juraj Pavlović iz 3.r. i Lucija Kačić-Alesić iz 8. Pročitali su svoje pjesme (možete ih pročitati u nastavku) i dobili posebna priznanja i nagrade. Čestitamo i njihovim mentoricama, učiteljici Andreji Jakovina i Ani Mlinar!

Pozdrav zimi

Snijeg vani pada,

Ne vidi mu se kraja.

I pada i pada sve jače.

Jele je ogrnuo u bijele kapute.

Evo i djece vani.

Gle, kako je lijep naš snjegović!

Juraj Pavlović, 3.r.

objavio: Maja Kralj   datum: 11. 5. 2018.