Osvrt na kazališne predstave

Učenici 5. i  6. razreda naše škole su 27. veljače gledali predstavu „Alisa u Zemlji čudesa“ u ZKM-u, a sedmaši i osmaši su 14. ožujka bili u Maloj sceni i tamo se oduševili predstavom „Kamenje“.

U nastavku svakako pročitajte nekoliko osvrta na predstavu „Kamenje“.

Učenici sedmog i osmog razreda su i ove godine posjetili kazalište Mala scena i pogledali predstavu „Kamenje“, nastalu prema istinitom događaju. U priču nas uvode dva maloljetna dječaka, razigrani i nestašni. Željni zabave i avanture vode nas kroz svoje mlade živote. U nestašnoj zabavi ubli su čovjeka. Uslijedilo im je suđenje i odlučeno je da nisu krivi. Kući smo stigli puni dojmova.

Paulina Pernar, 8.r.

Predstava je bila zanimljiva. Pokazala nam je kako uvijek u životu moramo razmisliti hoćemo li svojim idejama i zabavom povrijediti nekoga. Podsjetili smo se da uvijek moramo misliti i na druge i shvatili kako je naš život poseban i savršen, baš takav kakav je.

Lana Pernar, 8.r.

U predstavi se radi o dva nestašna dječaka od 15 i 13 godina koji su nehotice ubili čovjeka u automobilu, bacajući kamenje s nadvožnjaka. Završili su na sudu jer je dječak od 13 godina priznao što su napravili. Suđenje je potrajalo nekoliko mjeseci, a dječaci su na kraju pušteni jer je sudac smatrao da nisu krivi. Stariji je dječak bio zadovoljan, a mlađi se na kraju ubio jer se nikako nije mogao pomiriti s činjenicom da je ubio čovjeka i to si nije mogao oprostiti. Predstava mi se jako svidjela jer nas potiče na razmišljanje i poručuje nam da uvijek dobro razmislimo prije nego što nešto napravimo.

Lucija Kačić-Alesić, 8.r.

objavio: Administrator   datum: 16. 3. 2018.