"Čitanjem do zvijezda"

Čitanjem do zvijezda - natjecanje u kreativnosti i znanju za osnovne škole

Čitanjem do zvijezda je projekt Hrvatske mreže školskih knjižničara s ciljem poticanja čitanja i razvijanja kreativnosti. Provodi se od 2009. g., a naša škola po prvi put je sudjelovala ove školske godine.

Tema ovogodišnjega natjecanja bila je "Ljepota različitosti", a trebale su se pročitati knjige Zorana Pongrašića Gumi-gumi ili djevojčica koja je preskočila nebesa, Bijeli klaun Damira Miloša i Zaboravljeni sin Mire Gavrana. Knjige su čitale tri naše sedmašice - Lucija Kačić-Alesić te sestre Lana i Paulina Pernar.

Nakon provedenih školskih natjecanja, naše tri djevojke dospjele su  na županijsko natjecanje koje se održalo u petak, 24. veljače 2017., u OŠ Bartola Kašića u Zagrebu. Od prijavljenih 17 ekipa, naše djevojke našle su se u sasvim solidnoj zlatnoj sredini.

Rješavanje testa o pročitanim knjigama

Osim pisanoga ispita, učenici su se se natjecali i u izradi plakata na temu pročitanih djela, a ove godine bilo je prijavljeno 8 plakata iz naše županije. Plakat naše Lucije možete pogledati na fotografiji ovdje, ali i izloženog u našoj knjižnici.

Na državno natjecanje plasirale su se ekipe s najviše bodova: II. OŠ Vrbovec i OŠ Velika Mlaka.

U kategoriji plakata dalje idu OŠ S. Radića iz Božjakovine i OŠ Vukomerec.

Veselimo se Čitanju do zvijezda i dogodine, stvarno smo uživale u ovom projektu, a vama svakako preporučamo da pročitate gore spomenute knjige!

Naše djevojke pokraj spomenika Bartolu Kašiću

objavio: Maja Kralj   datum: 27. 2. 2017.